سایبان

« ۱ از ۳ »

 

پلی کربنات

بررسی کلی:در مواردی که خصوصیاتی چون شفافیت و مقاومت ضربه ای بالا در اولویت باشند ،ورقه های پلی کربنات ) hollowدو یا چند جداره) ابعاد گسترده تری از صنعت شیشه را در مصارف مختلف به ما ارائه می دهند .

 

ورقه های پلی کربنات دو یا چند جداره

در مواردی که خصوصیاتی چون شفافیت و مقاومت ضربه ای بالا در اولویت باشند ،ورقه های پلی کربنات ) hollowدو یا چند جداره) ابعاد گسترده تری از صنعت شیشه را در مصارف مختلف به ما ارائه می دهند .
این نوع ورق ها دارای خواص فیزیکی ، مکانیکی ، الکتریکی ، و گرمائی عالی بوده که متضمن اعتبار قابل ملاحظه آنها در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی است . این ورق ها که سهم عمده ای در زیباسازی محیط اطراف ما دارند، در سرتاسر جهان کاربرد داشته و فروش قابل قبولی را دارد .
فراگیر بودن و قابلیت تغییر پذیری و انعطاف این محصول ، باعث شده تا در ساخت بناهای مختلفی همچون بیمارستانها ، مدارس ، ورزشگاهها و زیر ساخت های عمومی ، به عنوان یک انتخاب ایده آل ، مورد توجه قرار گیرند .

 

ویژگی پلی کربنات

۱-مقاومت ضربه ای بالا :

۱)ورق های پلی کربنات

۲)hollow (یا چند جداره ) از مقاومت ضربه ای چشمگیری ، بالغ بر ۲۰۰ برابر مقاومت ضربه ای شیشه معمولی ( و یا تقریبا” ۲۵۰ برابر بیشتر از مقاومت شیشه معمولی و ۳۰ برابر بیشتر از مقاومت شیشه مورد استفاده در صنعت ساختمان است ) همچنین ، از مقاومت ضربه ای معادل ۸ برابر نمونه آکریلیک آن با ضخامت یکسان ، برخوردار می باشد .
۲- قابلیت حفظ و نگهداری در مقابل اشعه ماورای بنفش :
ورق های پلی کربنات hollow با پوشش یو وی می تواند از انتقال اشعه های مضر ماورای بنفش ، جلوگیری کند به گونه ای که از نفوذ تاثیرات منفی این اشعه در محیط داخلی ، و همچنین تغییر رنگ ورق ، جلوگیری می کنند .
۳- وزن سبک :
وزن ورق های پلی کربنات hollow بین ۶/۱ تا ۱۲/۱ سبک تر از وزن شیشه با همان ضخامت بوده و به راحتی قابل نصب و یا باز کردن است .
۴- نگه داری آسان و بدون هزینه :
فقط یک شستشوی ساده و متناوب ( به صورت هر چند وقت یک بار) با آب ، یا استفاده از یک تنظیف مرطوب ، جهت نظافت این ورق ها ، کافی است .
۵- نصب آسان :
ورقه های پلی کربنات hollow به دلیل برخورداری از خصوصیات ویژه و وزن سبک ، به راحتی قابل نصب و استفاده می باشند .
یک ورق پلی کربنات در گرما یا سرما ، به راحتی خم شده و در سقف های هلالی و پنجره ها ، قابل استفاده است. حداقل شعاع خمیدگی یک ورق پلی کربنات ۱۷۵ بار بیش از ورق های دیگر با ضخامت یکسان میباشد .
۶- اقتصادی و مقرون به صرفه بودن :
از آنجائی که ورقه های پلی کربنات hollow در مقایسه با شیشه های هم ضخامت خود دارای وزنی به مراتب سبک تر می باشند ، این مزیت ، مصرف کننده را قادر ساخته تا در سیکل جایگزنی این محصول ، هزینه کمتری متقبل شود .
۷- دوام و پایداری قابل ملاحظه :
ورق های پلی کربنات hollow به دلیل دارا بودن مقاومت ضربه ای بالا و خاصیت ضد اشعه ماورای بنفش ، از دوام و بقای طولانی برخوردارند. پوشش یو وی بر روی سطح این ورق ها ، عاملی است برای جلوگیری از فرسایش حاصله از نفوذ اشعه ماورای بنفش ، که باعث ایجاد مقاومتی پایدار و طولانی در این محصول می گردد .
یک ورق پلی کربنات در مقابل شرایط جوی نامناسب ، مقاوم بوده و خواص ماندگاری عالی خود را در محدوده حرارتی بین ۱۲۰ تا ۴۰- درجه سانتی گراد حفظ می کند.
۸- قابلیت ذخیره انرژی :
قابلیت عایق حرارتی بودن ورقه های پلی کربنات hollow نسبت به سایر ترکیبات شفاف و عبور دهنده نور ، باعث شده تا در برپائی بنای ساختمان ، به عنوان اولین گزینه انتخاب و شناخته شوند، چرا که قادرند حرارت داخلی را کم کرده و باعث ایجاد محیطی آرام گردند
۹- عبور نور بهینه
ورق های پلی کربنات hollow ، نور را در حد کاملا” مطلوب و بهینه ، انتقال می دهند .
۱۰- انتقال مطلوب نور :
میزان انتقال نور از یک ورق پلی کربنات hollow شش میلیمتر به ۸۰ درصد میرسد

کاربردها

۱- سایبان برای استادیوم ها و ایستگاه های اتوبوس
۲- تامین نور برای ورودی های مترو ، پاساژ ها ، و سرسراها
۳- سرپوش باجه های خود پرداز
۴- در عایق کاری صوتی و حرارتی ساختمانها از جمله منازل
۵- سایبان برای گل خانه ها در صنعت کشاورزی و باغ وحش ها
۶- ورق های پلی کربنات به طور عمده در صنعت ساختمان و تزئینات مربوط به آن ، صنعت گل خانه و مواد عایق به کار میروند.
۷- دیوار و سقف گل خانه ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، مراکز نمایشگاهی ، کیوسک های تلفن و پوشش های عایق برای استفاده در بزرگ راهها
۸- ساختمان دفاتر ، هتل ها ، ویلاها، استادیوم ها، مدارس، ایستگاه های اتوبوس، ترمینالها ، بیمارستانها ، ورودی و خروجی های ایستگاه های مترو